Miniappaloosa

21. prosince 2010 v 15:29 | Tereza |  Plemena koní

Miniappaloosa


Každý, kdo si chce miniappaloosu pořídit, musí ovšem počítat s tím, že tito poníci nepatří k nejlevnějším. Cena těchto ponyů je ovšem poměrně vysoká, začíná nejméně na třiceti tisících korun.

Historie

Nejstručnější, ale naprosto výstižná charakteristika tohoto roztomilého ponyho by mohla znít nejspíše takto: "Představte si appaloosu, který měří v kohoutku jen devadesát centimetrů."
Jméno tohoto plemene ponyů vystihuje všechno podstatné. Poníci plemene miniappalosa byli vyšlechtěni v Evropě, přesněji v Nizozemsku křížením koní původního amerického plemene appaloosas různými plemeny ponyů. Výsledkem je atraktivní a oblíbený poník, jehož nezaměnitelný vzhled přímo odkazuje na koně, kteří se kdysi proháněli po amerických prériích.

Charakteristika

Jestliže appaloosové dodali těmto sympatickým poníkům jejich nezaměnitelný typický vzhled, pak po ponících zdědili miniappaloosové hravou, dalo by se říct až skotačivou povahu. Přesto jsou miniappaloosové velmi učenliví, jejich vystoupení plné veselých kousků je často součástí nejedné koňské show.  Pověstná je i jejich dlouhověkost.
Miniappaloosa je klasický středně velký pony. Jeho výška v kohoutku se pohybuje v průměru okolo devadesáti centimetrů. Pro jejich exteriér je typická široká hlava s nezaměnitelně jiskrným okem. Krk je svalnatý. Záď mají tito poníci silnou a kulatou s charakteristickým vysoko posazeným ocasem. Barva je stejná jako u výchozího plemene appaloosa, to znamená, že ponyové mohou mít různě skvrnitá zbarvení, která jsou označována jako sněhová vločka, leopard, plášť, mramor a jinovatka.

Využití

Miniappaloosové jsou chováni především jako společenští koně, kteří mají všechny předpoklady k tomu, aby byli domácími mazlíčky, a taky jimi jsou. Často se s nimi potkáme třeba i v dětských koutcích zoologických zahrad. K jízdě se ovšem příliš nehodí, ale lehká zápřež není pro ně žádným problém. Ač se to se to vzhledem k jejich velikosti nezdá, jsou tito poníci v tahu neskutečně silní.

Miniappaloosa

   Miniappaloosa


Miniappaloosa

      


Miniappaloosa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Raduška Raduška | Web | 21. prosince 2010 v 15:33 | Reagovat

Ahoj prepáč že ta otravujem ale potrebujem tvoju pomoc som v SONB s mojím blogom a je už finále a pls hlasla by si za mna moj blog je tam pod menom rbdxd.blog.cz vopred Dakujem rada oplatím a prepáč za reklamu !

http://rbddaily.blog.cz/1012/sonb-7-kolo-finale#comment84877187

2 konska-nadhera konska-nadhera | 22. prosince 2010 v 14:11 | Reagovat

Jasně, pomůžu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.